POLSKO-JAPOŃSKI WORKCAMP W PUŁTUSKU

Termin: 09/09/18 - 19/09/18

Liczba wolontariuszy: 3 z Japonii + 3 z Polski
Opłata: 300 zł
Wiek: 18 – 30

Projekt:

Organizatorem workcampu jest Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu z Pułtuska, które działa na rzecz młodzieży i społeczności z Pułtuska i okolic. Współpracuje z różnymi lokalnymi instytucjami i organizacjami, np. szkołami, domem seniora, centrum kultury. Działania centrum skupiają się na zapoznawaniu mieszkańców z różnymi kulturami i budowaniu wzajemnego zrozumienia między osobami z odmiennych kręgów kulturowych. Obecny projekt jest poświęcony kulturze Japonii.

Praca:

Głównym zadaniem grupy wolontariuszy będzie przygotowanie i realizacja programu o kulturze Japonii dla uczniów w wieku 13-16 i 16-18 lat z różnych szkół w Pułtusku. Program będzie oparty na wiedzy, zainteresowaniach i umiejętnościach uczestników i może obejmować różne obszary np. zwyczaje, literaturę, kuchnię, kulturę popularną. Jeden dzień workcampu będzie poświęcony na wspólną akcję wolontariacką z mieszkańcami Pułtuska, grupa będzie miała także okazję do zorganizowania wydarzenia otwartego dla każdego.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Uczestnicy będą zakwaterowani we wspólnym pokoju w hostelu w Pułtusku. Hostel jest zlokalizowany na obrzeżach miasta, ok. 30 min. pieszo od centrum miasta. Obiady będą zapewnione w jednym z pułtuskich barów, śniadania i kolacje uczestnicy będą przygotowywać sami w hostelowej kuchni.

Lokalizacja i czas wolny:

Pułtusk, położony 65 km na północ od Warszawy, jest jednym z najstarszych polskich miast. Słynie z najdłuższego brukowanego rynku w Europie, ale może się pochwalić również zamkiem, ratuszem z gotyckimi pozostałościami i kilkoma wiekowymi kościołami. Pułtusk znajduje się nad Narwią, w sąsiedztwie Puszczy Białej, dzięki czemu oferuje możliwości aktywnego spędzania czasu (kajaki, rowery wodne, wycieczki rowerowe). Obecnie Pułtusk liczy ok. 19 tys. mieszkańców.

Wymagania:

Chcielibyśmy gościć wolontariuszy, którzy są zainteresowani kulturą japońską  i znają język angielski (realizacja programu o kulturze obędzie się w języku angielskim, będzie to też wspólny język pomiędzy japońskimi uczestnikami i organizatorami oraz społecznością lokalną).

Jak się zgłaszać:

Prosimy o wypełnienie formularza: https://goo.gl/forms/wvfZSaqmntvbP7Jz2  ; Będziemy się kontaktowali indywidualnie ze wszystkimi kandydatami, którzy wypełnili formularz.

W razie pytań prosimy o kontakt: outgoing@workcamps.pl  , tel: 726 666 602

Alternatywa na wakacje

Workcamp

Workcamp to unikalna forma wolontariatu. Jest to międzynarodowy obóz dla młodzieży, który łączy ludzi z różnych krajów i środowisk poprzez pracę na rzecz społeczności lokalnych na całym świecie. Zależnie od projektu wolontariusze wykonują prace ekologiczne, renowacyjne, socjalne, związane z kulturą i wiele innych.